Facebook
Sauna sucha | Innocence
15907
page-template-default,page,page-id-15907,page-child,parent-pageid-15894,bridge-core-1.0.6,cookies-not-set,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
 

Sauna sucha

Sauna sucha

Seans w saunie fińskiej jest znakomitym przeżyciem z wieloma korzyściami dla organizmu. Powietrze w pomieszczeniu rozgrzewa się do temperatury nawet 110°C, a wilgotność powietrza sięga 10%. Badania wskazują, że ma znakomity wpływ na nasze zdrowie. Ciepło otwierając pory oczyszcza je z zanieczyszczeń, wyrównuje temperaturę skóry, a nawet chłodzi ją, pozwalając na utrzymanie jej  czystej i pięknej.

 

Prawidłowa  sesja saunowania składa się z cykli: nagrzewanie – schładzanie – relaks, które mogą być powtarzane tyle razy, na ile pozwala nam nasze samopoczucie.

 

Nie bez powodu saunę określa się lekarstwem zarówno dla ciała, jak i dla duszy. Regularne poddawanie się takiej formie terapii zapewnia piękną i zdrowo wyglądającą skórę, a dodatkowo redukuje stres i przemęczenie. Nic dziwnego – ich główną przyczyną jest najczęściej zanieczyszczenie toksynami, a wysoka temperatura skutecznie się ich “pozbywa”.

 

Podczas pobytu w saunie w naszym mózgu uwalniają się endorfiny, czyli hormony szczęścia.
Nic więc dziwnego, że po wyjściu z niej czujemy się zrelaksowani i szczęśliwsi…