Facebook
Joga w Centrum Redukcji Stresu Innocence w Gniewomirowicach
15875
page-template-default,page,page-id-15875,page-child,parent-pageid-18335,bridge-core-1.0.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
 

Joga

Joga jest filozofią życia
joga w innocence spa legnica

Joga stymuluje wiele pozytywnych zmian, które zachodzą w całym organizmie, zarówno na poziomie cielesnym jak i duchowym. Zgodnie ze stanem badań przeprowadzonych w różnych miejscach na świecie, osoby praktykujące jogę regularnie, żyją dłużej i wykazują większy poziom zadowolenia z życia. Praktyka jogi prowadzi do życia w zgodzie ze sobą i z całym otoczeniem.

Co daje joga?

 

Fizycznie:

 

 1. Elastyczne ciało
  joga powiększa zakres ruchu Twoich stawów. Dzięki rozciągnięciu i uelastycznieniu mięśni poprawia się cała sylwetka, a wzmocnione ciało staję się giętkie jak nigdy dotąd.
 2. Utrzymanie prawidłowej wagi
  joga przyspiesza metabolizm oraz pomaga w pozbyciu się toksyn z organizmu, dzięki czemu łatwiej nam kontrolować wagę.
 3. Zdrowy kręgosłup
  odpowiednie asany wzmacniają mięśnie przykręgosłupowe, dzięki czemu poprawie ulega również nasza postawa, a zyskuje na tym bardzo dużo właśnie nasz kręgosłup.
 4. Źródło młodości
  joga reguluje działanie układu hormonalnego, przeciwdziała powstawaniu wolnych rodników oraz pozwala na obniżenie bądź wyeliminowanie stresu, a jak wiemy stres to wróg nr 1 młodego wyglądu.
 5. Dotleniony organizm
  w jodze bardzo istotny jest harmonijny i świadomy oddech. Poprzez takie świadome kontrolowanie oddechu, nie tylko poprawimy wydolność płuc, ale też jesteśmy w stanie regulować go w codziennych sytuacjach i dzięki temu kontrolować także swoje emocje.
 6. Serce i układ krążenia
  prawidłowe wykonywanie asan niejako masuje i rozluźnia mięśnie oraz naczynia krwionośne, co ma zbawienny wpływ na serce i komórki w ciele.
 7. Zdrowie
  joga działa rewelacyjnie na różne schorzenia. Obniża ciśnienie krwi, normuje poziom cukru we krwi (dlatego polecana jest diabetykom), pozwala uniknąć problemów ze snem. Ponadto zwiększa tolerancję na ból, łagodzi bóle pleców i karku oraz ułatwia oddychanie astmatykom.
 8. Rozluźnienie
  joga pozwala uwolnić się od napięć fizycznych, emocjonalnych i umysłowych, przez co cały nasz organizm rozluźnia się i regeneruje.

 

 

Umysłowo i duchowo:

 

 1. Spokój wewnętrzny
  naturalny sposób wykorzystując oddech pomaga w łagodzeniu napięć, będąc balsamem dla naszego układu nerwowego. Podczas praktyki, umysł wycisza się i uspokaja. Ponadto ćwicząc regularnie skutecznie zwiększamy naszą odporność na stres.
 2. Skoncentrowany umysł
  joga umożliwia uporządkowanie rozbieganych myśli i osiągnięcie koncentracji. Umysł pracuje lepiej, kontrolujesz swoje myśli przez co na wiele spraw możesz spojrzeć z innej perspektywy. Twoje myśli stają się bardziej zrozumiałe i klarowne.
 3. Radosne usposobienie
  praktyka jogi pozwala odnaleźć naszą wewnętrzną radość oraz dostarcza niezwykłej energii i pogody ducha.
 4. Kontrola emocji
  ćwiczenia jogi pomagają w spojrzeniu na swoje emocje z dystansu. Poprzez obserwację własnych odczuć, zaczynamy świadomie je kontrolować, dzięki czemu nie poddajemy im się tak łatwo. Uwalniamy się od negatywnych uczuć, przez co poprawia się samopoczucie.
 5. Poznanie siebie
  joga pozwala dostrzec nasze silne i słabe strony, zwraca uwagę na ograniczenia fizyczne oraz psychiczne. Otwiera przed nami drogę do ukrytych talentów oraz umożliwia odnalezienie odpowiedzi na ważne pytania. Dzięki praktyce, mamy możliwość poznania, nie tylko, pełniejszego obrazu siebie, ale również otaczającego świata.
joga w innocence spa legnica

Niezależnie od tego, co chcesz osiągnąć z pomocą jogi, praktykując ją regularnie, przekonasz się, że działa ona szerzej niż Ci się wydaje. Pozwala spojrzeć na siebie i innych z innej perspektywy oraz odnaleźć równowagę pomiędzy umysłem i ciałem. Dlatego właśnie nazywana jest filozofią życia.

Wstęp jednorazowy: 35 zł / 75 min
Karnet (6 wejść): 180 zł / 75 min