Facebook
Oczyszczanie manualne | Innocence Strefa Spa Gniewomirowice
15934
page-template-default,page,page-id-15934,page-child,parent-pageid-18335,bridge-core-1.0.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
Oczyszczanie manualne - twarz, szyja, dekolt
oczyszczanie manualne

Manualne oczyszczanie twarzy to ponadczasowa metoda dokładnej pielęgnacji cery problematycznej: zaskórnikowej, trądzikowej, dlatego pragniemy do niej powrócić i zaproponować Państwu autorskie zabiegi w połączeniu z technologią oczyszczania wodorowego (w zależności od potrzeb skóry).

Cel zabiegu:

Dokładne oczyszczenie porów z sebum oraz zmian zaskórnikowych, a także działanie bakteriostatyczne i nawilżające.

Etapy zabiegu:

Podstawowe oczyszczanie manualne bądź połączenie zabiegu z urządzeniem oczyszczania wodorowego lub kwasami.

  1. Dokładny demakijaż oraz złuszczanie w celu usunięcia wszelkich zanieczyszczeń z warstwy rogowej naskórka.
  2. Ciepła para z wapozonu rozpulchni naskórek i otworzy pory.
  3. (opcjonalnie) Aby efekt był lepszy, może być użyty ozon lub maska zmiękczająca (szczególnie przy cerach grubszych, mocno zanieczyszczonych).
  4. Ręczne oczyszczanie skóry oraz dezynfekcyja. W zależności od potrzeb, zabieg można połączyć z oczyszczaniem wodorowym.
  5. Nakładana jest maska ściągająca oraz maska kojąca.
  6. Tonizacja oraz krem nawilżający.

Wskazania:

 • Cera tłusta, porowata, zaskórnikowa, problematyczna, skłonna do wyprysków.
 • Nadmierny łojotok

Może mieć wiele przyczyn, które nie są do końca jasno określone. Jednak wiele wskazuje, że może to być wpływ hormonów androgenowych, których receptory znajdują się w gruczołach łojowych. Prowadzi to do nadmiernej aktywności sebocytów, czyli do nadmiernego łojotoku. Taka duża ilość sebostatycznej wydzieliny powoduje przerost gruczołów łojowych i tworzy idealne środowisko do rozmnażania się bakterii Propionum Bacterium Acne. Zmiany powstające w składzie sebum oraz rogowacenie mieszków włosowych blokują ujście gruczołów, prowadząc do zamknięcia, utlenienia a w rezultacie – do zaskórników.

Przeciwwskazania:

 • stany zapalne
 • trądzik różowaty
 • trądzik ze stanem zapalnym
 • tendencje do rozwoju bliznowców
 • nowotwór
 • świeża opalenizna

Zastanawiasz się czy ten zabieg jest odpowiedni dla Ciebie? Umów się na bezpłatną konsultację, a doradzimy na co się zdecydować.