Facebook
Rytuały saunowe | Aufguss Koncert dla zdrowia| Innocence Spa
15914
page-template-default,page,page-id-15914,page-child,parent-pageid-18335,bridge-core-1.0.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
 

Rytuały saunowe

Rytuały saunowe
rytuały saunowe

AUFGUSS

 

Rytuał naparzania, który odbywa się w saunie suchej (fińskiej), trwa ok. 1,5 godz i polega na polewaniu wodą rozgrzanych kamieni – wodą wzbogacaną o specjalne olejki zapachowe przeznaczone do wykorzystywania w saunie.

 

Saunamajster, czyli mistrz ceremonii operuje ręcznikiem, aby rozprowadzić parę wodną z zapachem wytworzoną w chwili polania wody na gorące kamienie pieca saunowego po całym pomieszczeniu. Na koniec ceremonii oczywiście obowiązkowy prysznic i schładzanie ciała.

 

To jednak nie tylko zwykłe polanie gorących kamieni wodą i machanie ręcznikiem – Saunamistrzowie starają się przenieść uczestników seansu do innego świata i wprowadzić w wyższy stan relaksu przy dźwiękach muzyki w tle i aromaterapii, dzięki wcześniej wspomnianym naturalnym olejkom eterycznym.

 

W trakcie rytuału stosowane są nie tylko różne zapachy, ale również naturalne peelingi, które pomagają pozbyć się martwego naskórka.

CEREMONIA DLA ZMYSŁÓW

 

Zwana również Koncertem dla zdrowia – muzyka jest grana na żywo z wykorzystaniem takich instrumentów jak: tank drum, kamertony terapeutyczne, dzwonki i inne…

 

Ta subtelna energia, odbierana jest nie tylko słuchem. Dociera do naszej świadomości, naszych narządów i każdej komórki organizmu, porusza emocje, by w rezultacie dać impuls ku głębokiemu odprężeniu.

 

Pozwól sobie na zatrzymanie myśli i odczuwanie harmonii zmysłami!⁣⁣

⁣⁣Połączenie dwóch dziedzin tj.:

  • Saunowanie – zapewnia piękną i zdrowo wyglądającą skórę, a dodatkowo redukuje stres i przemęczenie.
  • Terapia dźwiękami – odpręża i relaksuje oraz jak wiadomo nie od dziś, „łagodzi obyczaje” i przynosi ukojenie duszy.

Zanim zaczniesz korzystać z naszej strefy Wellness, prosimy o zaznajomienie się z Zasadami Saunowania.