Facebook
Sauna sucha albo fińska | Innocence Wellness & Spa Legnica
15907
page-template-default,page,page-id-15907,page-child,parent-pageid-18335,bridge-core-1.0.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
 

Sauna sucha

Sauna sucha
sauna sucha

Seans w saunie suchej czyli fińskiej jest znakomitym przeżyciem z wieloma korzyściami dla organizmu. Powietrze w pomieszczeniu rozgrzewa się do temperatury nawet 110°C, a wilgotność sięga 10%. Badania wskazują, że ma to zdecydowanie wpływ na nasze zdrowie. Ciepło otwiera pory oczyszczając je i wyrównując temperaturę skóry, a nawet chłodzi ją, co pozwala na utrzymanie jej w doskonałej czystości.

 

Prawidłowa  sesja saunowania składa się z cykli: nagrzewanie – schładzanie – relaks. Mogą być one powtarzane tyle razy, na ile pozwala nam nasze samopoczucie.

 

Nie bez powodu saunę określa się lekarstwem zarówno dla ciała, jak i dla duszy. Regularne poddawanie się takiej formie terapii zapewnia piękną i zdrowo wyglądającą skórę, a dodatkowo redukuje stres i przemęczenie. Nic dziwnego, ponieważ ich główną przyczyną jest najczęściej zanieczyszczenie toksynami. To właśnie wysoka temperatura skutecznie się ich pozbywa.

Podczas pobytu w saunie w naszym mózgu uwalniają się endorfiny, czyli hormony szczęścia.
Nic więc dziwnego, że po wyjściu z niej czujemy się zrelaksowani i szczęśliwsi…

Zanim zaczniesz korzystać z naszej strefy Wellness, prosimy o zaznajomienie się z Zasadami Saunowania.