Facebook
Sauna sucha i parowa | Innocence Spa Gniewomirowice
15907
page-template-default,page,page-id-15907,page-child,parent-pageid-18335,bridge-core-1.0.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
Sauna sucha i parowa
sauna sucha

Seans w saunie suchej czyli fińskiej jest znakomitym przeżyciem z wieloma korzyściami dla organizmu. Powietrze w pomieszczeniu rozgrzewa się do temperatury nawet 110°C, a wilgotność sięga 10%. Badania wskazują, że ma to zdecydowanie wpływ na nasze zdrowie. Ciepło otwiera pory oczyszczając je i wyrównując temperaturę skóry, a nawet chłodzi ją, co pozwala na utrzymanie jej w doskonałej czystości.

 

Prawidłowa  sesja saunowania składa się z cykli: nagrzewanie – schładzanie – relaks. Mogą być one powtarzane tyle razy, na ile pozwala nam nasze samopoczucie.

 

Nie bez powodu saunę określa się lekarstwem zarówno dla ciała, jak i dla duszy. Regularne poddawanie się takiej formie terapii zapewnia piękną i zdrowo wyglądającą skórę, a dodatkowo redukuje stres i przemęczenie. Nic dziwnego, ponieważ ich główną przyczyną jest najczęściej zanieczyszczenie toksynami. To właśnie wysoka temperatura skutecznie się ich pozbywa.

Właściwości sauny parowej obejmują liczne zalety:

 

Odprężenie ciała

uderzenie pary wodnej, a także wysokiej temperatury, powoduje rozluźnienie mięśni, a przy tym odprężenie całego organizmu. Łaźnia rzymska,  bo tak często nazywa się saunę parową, przynosi korzyści szczególnie osobom zapracowanym, zmagającym się z regularnym stresem, jak i również mającym problem z rozluźnieniem całego ciała.

Lepsze dotlenienie organizmu

sauna parowa przyczynia się do wzrostu przepływu krwi w organizmie. Dzięki czemu w organizmie następuje jeszcze lepsze dotlenienie wszystkich organów wewnętrznych.

Usuwanie toksyn

właściwości sauny parowej są nieocenione w przypadku usuwania niepożądanych toksyn z organizmu. Obecnie jesteśmy szczególnie narażeni na działanie zanieczyszczeń, a także ciężkich metali, które bez regularnego usuwania, są przyczyną wielu chorób cywilizacyjnych, w tym nowotworów.

Podczas pobytu w saunie w naszym mózgu uwalniają się endorfiny, czyli hormony szczęścia.
Nic więc dziwnego, że po wyjściu z niej czujemy się zrelaksowani i szczęśliwsi…

Zanim zaczniesz korzystać z naszej strefy Wellness, prosimy o zaznajomienie się z Zasadami Saunowania.